Karadeniz Müzikleri Festivali’nin muhteşem finali gerçekleştirildi

Forum Trabzon tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Karadeniz Müzikleri Festivali’nin muhteşem finali, ünlü oyuncu Çetin Altay’ın sunumu ve ziyaretçilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Festival kapsamında yapılan ses yarışmasında en iyi yorum ödülleri sahiplerini bulurken, Resul Dindar da sevenlerine unutulmaz anlar yaşattığı bir performansa imza attı.

Forum Trabzon tarafından Karadeniz’in büyülü ezgilerini ve zengin müzik kültürünü daha geniş kitlelere duyurmak ve tanıtmak amacıyla düzenlenen Karadeniz Müzikleri Festivali’nin finali, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Final gecesinde “En İyi Yorum” dalındaki ödüllü ses yarışmasının sonuçları da açıklandı. Forum Trabzon 1. Karadeniz Müzikleri Festivali’nin 2017 kazananları şöyle sıralanıyor:

  1. Ödülü (6.000 TL): Canan Hazal Erkek
  2. Ödülü (4.000 TL): Irmak Kaya
  3. Ödülü (2.500 TL): Özge Özdolanbay

Kazım Koyuncu Anma Özel Ödülü: Oğuzhan Uzun

Ödüllü yarışmanın yanı sıra ses sanatçısı ve jüri üyesi Resul Dindar, şarkıları ile katılımcılara unutulmaz bir eğlence yaşattı.

Karadeniz insanının sıcaklığı ile renk kattığı festivalde yarışmacılar; final gecesinde  Ünlü oyuncu Çetin Altay’ın esprili sunumu eşliğinde, Sanatçı Resul Dindar, Aranjör Evren Arkman, On Air Müzik Stüdyosu Sahibi Burak Demirsaran, Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuar Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat ve TRT Trabzon Radyosu Yayın Şefi ve Müzik Koroları Sorumlusu Mustafa Güler’in jüri üyeliğinde yarıştı. Final gününde ayrıca halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.